internet haber sitesi
Reklamı Geç

Berkin Elvan davası 5 Şubat 2020'ye ertelendi

Bilirkişi raporunun sunulmasının ardından görülen Berkin Elvan davası 5 Şubat 2020'ye ertelendi. Bilirkişi raporunda, Zet silahını ateşleyen sanık polisin, biber gazı kullanmada “bilinçli olduğu” sonucuna varılmıştı. Rapora göre olay yerinde ve saatinde göstericilerin eylemi de yoktu.

Berkin Elvan davası 5 Şubat 2020'ye ertelendi
Berkin Elvan davası 5 Şubat 2020'ye ertelendi admin

Bugün görülen duruşmada tanık Muhammet Akkaya'nın zorla getirilmesine, dosyanın adli tıptan dönüşünün beklenmesine ve duruşmanın 5 Şubat 2020'ye ertelenmesine karar verildi.

Davanın görülmesine İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edilecek.

13 Haziran 2013’te Gezi Direnişi sırasında polisin attığı biber gazı kapsülüyle başından yaralandıktan sonra 269 gün komada kalan Berkin Elvan, hastanede yaşamını yitirmişti.

Berkin'in annesi Gülsüm Elvan son duruşmada şöyle konuşmuştu:

"Bir türlü sonuçlanamıyor yargılama. Nereye gönderiliyorsa, reddediliyor. Anlamış değilim. Burada bir çocuk var. Bugün bizim ülkede öldürülen çocuklar kararlaştırılırken ya vatan haini ya terörist ilan ediliyordu. Şimdi anneleri karşı karşıya getiriyorlar. O anne biz anne değil miyiz? Benim çocuğum 269 gün, 15 yaşına geldi 16 kiloya düştü. Ben anne değil miyim? Ahmet Atakan'ın daha açılmamış bir duruşması var. O anne değil mi? Ethem Sarısülük'ün annesi her konuştuğunda bir soruşturma. O anne değil mi? Hasan Ferit'in annesi anne değil mi? Dilek Doğan annesinin kucağında öldürüldü o anne değil mi? Gezide öldürülen çocukların hepsi anne değil mi? Biz bunların yanıtlarını niye almıyoruz. Yeter artık kaçıncı duruşma bu. Katil orada belli. Daha bir hafta olmadı 6 yaşında bir çocuğu panzer ezdi. O anne değil mi? Annelerin acılarını neden yarıştırıyorlar. Biz artık yargı istiyoruz. Biz de anneyiz. Ceza verilmesini istiyoruz. Daha kaç can gidecek? Ne kadar kan dikilecek? Yeter diyoruz.

Karnesini aldı da diplomasını alamadı çocuğum. Çocuklarınıza bakarken benim çocuğumu gözünüzün önüne getirin. Daha da diyecek bir şeyim yok, sizi vicdanınızla baş başa bırakıyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya'daki patlamada ölü sayısı arttı
Sakarya'daki patlamada ölü sayısı arttı
Ormanlık alanda kaybolan 11 yaşındaki çocuk 12 kilometre uzaklıkta bulundu
Ormanlık alanda kaybolan 11 yaşındaki çocuk 12 kilometre uzaklıkta bulundu